Częstochowska pięcioboistka z medalami

[zdjęcie aktualności]

Paulina Myrda, zawodniczka UKS 48 Częstochowa zdobyła srebrny i brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w Sofii.

Paulina Myrda znakomicie spisywała się w swoich kolejnych startach. W konkurencji indywidualnej zajęła 11. miejsce na świecie w kategorii junior młodszy U-17. Jednocześnie w tym starcie liczona była klasyfikacja drużynowa i tu wraz z Nelą Szczur i Zofią Ciesielską Paulina Myrda zdobyła brązowy medal.

W sztafecie żeńskiej wraz z Nelą Szczur zdobyła srebrny medal, a w sztafecie mix wraz z Olafem Paradowskim uplasowała się na IV miejscu.

W zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników z 40 państw.

źródło: UM Częstochowy