Częstochowski akcent Silesia Wokal Tour

Silesia Wokal Tour to cykl profesjonalnych warsztatów wokalnych, które od kilku lat odbywają się na terenie Śląska. Ostatnie warsztaty eliminacyjne odbyły się 24 listopada w Miejskim Dom Kultury w Częstochowie. Sobotnie warsztaty w Częstochowie poprowadziła Aneta Figiel.

Na warsztaty do Częstochowy przyjechały osoby z Warszawy, łódzkiego,  kieleckiego. Kolejne tego typu warsztaty odbędą się w Tarnowskich Górach, Chorzowie, Zabrzu, Gliwicach, Wiśle, Wodzisławiu Śląskim. Będą trwały do czerwca, na który zaplanowano dwa koncerty półfinałowe. Wtedy zostanie wyłonionych 20 osób, które następnie wezmą udział w czterodniowych bezpłatnych warsztatach wokalnych – mówi koordynator warsztatów Krzysztof Wojtyra.

Śląsk to region wyjątkowy pod względem muzycznym. To tutaj jest najwięcej orkiestr dętych w Polsce, to tutaj ma siedzibę jedna z najlepszych orkiestr symfonicznych świata, jak o niej mówił mistrz Wojciech Kilar. Ponadto Akademia Muzyczna w Katowicach jako jedyna w Polsce ma wydział Wokalny Jazzowy.

PNP