Częstochowski radny: to mógł być nielegalny punkt do głosowania

Ważna informacja dla zamierzających wziąć udział w głosowaniu w ramach częstochowskiego budżetu obywatelskiego. W poniedziałek radny z ugrupowania Mieszkańcy Częstochowy Piotr Strach na swoim profilu na Facebooku poinformował, że przy ul. Witosa znajduje się nielegalny punkt do głosowania.

Oto punkt zbierania kart do głosowania zorganizowany w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej PÓŁNOC przy ul.Witosa. Dwie nieznane (nie chciały się przedstawić) Panie poprosiły mnie o nr PESEL i dane osobowe do wypełnienia kart w Budżecie Obywatelskim. Gdy spytałem, czy mają pozwolenie Urzędu poprosiły kierownika Spółdzielni. Przyszedł jakiś Pan, zabronił mi robić zdjęcia, a kiedy nie reagowałem wytrącił na ziemię mojego smartfona. Wiedział, kim jestem z imienia i nazwiska. Zadzwoniłem do Wydziału Komunikacji Społecznej z pytaniami o ten punkt wyborczy, Urząd od razu odesłał mnie do Straży Miejskiej. Zgłosiłem na Straż M. o interwencję dot. nielegalnego punktu zbiórki kart wyborczych i przetwarzania danych osobowych… Podsumowując. Szkoda że niektórzy psują piękną ideę Budżetu Obywatelskiego uciekając się do takich praktyk – czytamy na profilu radnego.

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Szczegółowe informacje o głosowania na zadania złożone w ramach budżetu obywatelskiego oraz pełna lista lokali do głosowania dostępna na stronie internetowej konsultacje.czestochowa.pl