Częstochowskie firmy wyróżnione Medalem Europejskim

fot. Urząd Miasta Częstochowy

13 częstochowskich firm znalazło się w gronie laureatów 31. edycji ogólnopolskiego konkursu “Medal Europejski”, otrzymując w ten sposób rekomendację swoich wyrobów lub usług od Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

Czym jest “Medal Europejski” i jaki jest jego cel, wyjaśnia Łukasz Stacherczak z Biura Prasowego Urzędu Miasta Częstochowy.

– ,,Medal Europejski” to rekomendacja wystawiona wyróżnionym produktom i usługom przez ważną dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny – mówi Stacherczak. – Celem przedsięwzięcia jest m.in. wyróżnienie oraz promocja wyrobów i usług oferowanych przez firmy działające na obszarze Polski, wzbudzenie zainteresowania standardami i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, upublicznienie w Polsce i w Unii przykładów dobrej jakości oraz wzbudzenie zainteresowania rynkiem Unii Europejskiej.

Wśród 13-tu laureatów z Częstochowy dwie firmy prowadzone są przez osoby nominowane do projektu Twarze Przyszłości: Karolina Kubara (Kubara) za wyrób Roślinny burger i Jakub Cieślik (Grupa VERSO Deltoid) za projekt „Leśny Dom”. Kandydatów do konkursu zgłaszają Loże Bussines Centre Club. Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie Urzędu Miasta Częstochowy.

MSI