Czytajmy dzieciom!

 

W Miejskim Przedszkolu nr 36 w Częstochowie 13 marca br. odbyła się spontaniczna akcja czytania dzieciom bajek, na którą została zaproszona jedna z aktorek częstochowskiego teatru Hanna Zbyryt.

Czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na ich rozwój, na wielu płaszczyznach, m.in. rozwija wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację dzieci. Jedna z opiekunek z Miejskiego Przedszkola nr 36 Anna Chłąd opowiada o pomyśle zorganizowania akcji:

Pomysł narodził się już dawno temu. Czytamy dzieciom codziennie, natomiast dzieci dość szybko się nudzą. Dlatego też bardzo chętnie zapraszamy osoby z zewnątrz tak jak dzisiaj Hanię Zbyryt. Na pewno nowa osoba czytająca wzbudza dość duże zainteresowanie wśród dzieci – podkreśla Anna Chłąd.

Grupa przedszkolaków bardzo ciepło przyjęła Hannę Zbyryt i słuchała jej z wielkim zainteresowaniem. Aktorka mówi o potrzebie czytania dzieciom:

Dzieci dzięki temu uczą się cierpliwości, słuchania. Pod każdym względem się rozwijają. Bardzo często zdarza się, że rodzice nie mają czasu na czytanie dzieciakom. Stąd też takie miejsce jak przedszkole czy szkoła gdzie wspaniale jeśli mamy możliwość rozwoju dzieci – mówi Hanna Zbyryt.

W najbliższym czasie dyrekcja przedszkola oraz opiekunowie mają w planach zorganizowanie tego typu akcji, z udziałem aktorów z częstochowskiego teatru.

AK

źródło: Miejskie Przedszkole nr 36 w Częstochowie