Fot. Radio Fiat

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej otrzymało samochód pasażerski. Pojazd marki Škoda jest darem od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który służyć ma przede wszystkim dzieciom. To również wyraz wdzięczności za misję niesienia pomocy, którą hospicjum realizuje od wielu lat.

Organizacja zrzesza ludzi, dla których wartości humanitarne to priorytet. Chcą bezinteresownie wspierać i pomagać wszystkich cierpiących. Wielodyscyplinarna i całościowa opieka hospicyjna wymaga jednak odpowiedniego sprzętu, a w tym środków do komunikacji. Jak mówi Szymon Giżyński, wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, resort chciał wspomóc działanie stowarzyszenia, czego efektem jest ofiarowanie samochodu marki Škoda.

– To wygodny samochód, który służyć ma przede wszystkim dzieciom. W takim pojeździe będą czuły się lepiej, a podróż będzie komfortowa. Bardzo się cieszę, że ten samochód trafił właśnie do hospicjum. Potrzeby organizacji były i są nam znane.

Samochód służył wcześniej kierownictwu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Choć był już używany, jego stan techniczny jest bardzo dobry. Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej tłumaczy, że samochody są bardzo istotnym elementem ich codziennej pracy.

– Do 50. zespołów wyjeżdża rano w teren całego byłego województwa częstochowskiego. W przypadku hospicjum dziecięcego to również trasa po województwie łódzkim. Taki sprzęt jak samochód jest nam bardzo potrzebny.

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej to zespół lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów, duszpasterzy i wolontariuszy przygotowanych do świadczenia domowej opieki paliatywnej dla nieuleczalnie chorych dzieci, młodzieży i młodych dorosłych w terminalnym okresie choroby. Dziecko do hospicjum mogą zgłaszać rodzice, opiekunowie prawni lub pracownicy medyczni. Rejestracja może odbyć się poprzez osobiste zgłoszenie rodzica lub opiekuna prawnego oraz telefonicznie.

ABK/BNO

Skip to content