Darmowe podręczniki dla uczniów – więcej funduszy do zagospodarowania

books-tiled-1427986-680x365_c

Dzięki reformie podręcznikowej, uczniowie klasy pierwszej, drugiej i czwartej szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy gimnazjum otrzymają w tym roku darmowe książki do wszystkich przedmiotów szkolnych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadza reformę etapami. Oznacza to, że do września 2017. roku darmowe podręczniki trafią do wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Bezpłatne materiały szkolne to z całą pewnością duże udogodnienie dla rodziców uczniów, których obejmuje tegoroczny harmonogram.

Zaoszczędzone na podręcznikach pieniądze mogą oni zagospodarować np. na dodatkowe zajęcia dokształcające.

– Od września tego roku będę udzielać lekcji języka angielskiego zdecydowanie większej liczbie uczniów klas drugich i czwartych szkoły podstawowej oraz pierwszych gimnazjum niż we wcześniejszych latach. Myślę, że jest to spowodowane tym, że rodzice uczniów tych klas zaoszczędzili pieniądze na podręcznikach, co spowodowało, że mogą wydać je na dodatkowe lekcje nauki języka obcego – wyznaje Marta Gałecka, korepetytorka języka angielskiego.

Następni w kolejce do otrzymania darmowych podręczników szkolnych są uczniowie klas III i V szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum.

Źródło: foto. http://pawlow.pl/darmowe-podreczniki-dla-uczniow/