Długi weekend: Jak wyglądała praca służb?

fot. Radio Fiat

Długi weekend dobiega końca, a wraz z nim powoli kończy się czas szczególnej aktywności policji, straży miejskiej i straży pożarnej. Jak do tej pory przedstawia się weekendowa praca częstochowskich służb?

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, asp. Sabina Chyra-Giereś mówi, że choć weekend był dla policji względnie spokojny, doszło do jednego poważniejszego incydentu.

– Dzisiaj w nocy doszło do wypadku, w wyniku którego poszkodowanych zostało 6 osób. Osoby te zostały już przewiezione do szpitala. Poza tym nie było żadnych szczególnych zdarzeń, a już na pewno nie było wypadku śmiertelnego.

Ostatnie kilka dni było równie spokojne dla częstochowskiej straży pożarnej. Dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie zaznaczył jedynie, że na ul. Warszawskiej doszło do rozszczelnienia rury z gazem, jednak została ona szybko zabezpieczona.

– Droga była zamknięta jedynie chwilowo na czas uszczelniania i zaciskania tej rury. Później jednak sprawę przejęło i doprowadziło do końca pogotowie gazowe, dzięki czemu droga znów jest przejezdna.

Długi weekend był zdecydowanie bardziej pracowitym czasem dla Straży Miejskiej. Dyżurny tej służby podkreśla jednak, że praca funkcjonariuszy dotyczyła jedynie pomniejszych interwencji.

– W dniu wczorajszym wpłynęło do nas 60 zgłoszeń z prośbą o pomoc i interwencję, w tym 33 interwencje dotyczące zakłócania porządku publicznego poprzez m.in. spożywanie alkoholu i zakłócanie ciszy nocnej. 8 interwencji związanych było z osobami nietrzeźwymi, które zostały przewiezione do Izby Wytrzeźwień, 2 kolejne dotyczyły osób bezdomnych, a 4 inne związane były ze sprawami porządkowymi, a więc spalaniem odpadów, zanieczyszczaniem powietrza oraz zanieczyszczeniami innego typu.

Jedyny szczególny przypadek dotyczy zgłoszenia zaginięcia młodej osoby, która przebywała dotychczas w Młodzieżowym Ośrodku Leczenia Uzależnień przy ul. Rejtana 7. Szczegóły zostaną ujawnione w nadchodzącym tygodniu.

MSI