Dni Otwarte Mozaiki

mozaika

W dniach 22-23.03.2016 w Niepublicznym Zespole Szkolno Przedszkolnym Fundacji Mozaika odbyły się Dni Otwarte. Rodzice zainteresowani zapisaniem swoich dzieci do placówki, mieli okazję zapoznać się z jej ofertą dydaktyczną i terapeutyczną, obejrzeć wnętrza, porozmawiać z dyrekcją przedszkola i szkoły. Było też wspólne malowanie jajek i przygotowanie ozdób wielkanocnych, oraz zebranie dla osób zainteresowanych wolontariatem.

Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Fundacji Mozaika to placówka specjalna, której oferta skierowana jest do dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Placówka zapewnia  indywidualny program zajęć edukacyjnych i terapeutycznych przygotowany do potrzeb dziecka, oraz zapewnia wspomaganie rodziców w ich funkcji wychowawczo-opiekuńczej.

mozaika 2

Dzieci uczą się tu w małych grupach, a szeroka oferta zajęć terapeutycznych pozwala wydobyć z każdego ucznia maksimum możliwości. Dzieci mogą tu korzystać z rehabilitacji ruchowej, integracji sensorycznej, terapii logopedycznej, pedagogicznej, psychologicznej, terapii poznawczo-behawioralnej, komunikacji alternatywnej i wspomagającej, zajęć na basenie (prowadzonych metodą Halliwick), zajęć multimedialnych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, urządzenia „Magiczny Dywan”, muzykoterapii, dogoterapii i hipoterapii.

mozaika 3