Dni Otwarte w Katolickim Gimnazjum i Liceum na ul. Okólnej

www katolik

W Katolickim Gimnazjum i Liceum przy ul. Okólnej dziś i jutro (24 i 25 kwietnia) trwają Dni Otwarte. Uczniowie i ich rodzice mają okazję do przyjrzenia się ofercie edukacyjnej placówki. Informacji udzielają nauczyciele, ale jest także okazja do porozmawiania z uczniami popularnego Katolika.
– Uważam, że takie Dni Otwarte są bardzo potrzebne szkołom, ponieważ daje to ogląd rodzicom, a uczeń może poznać szkołę i nauczycieli, i przede wszystkim rówieśników, którzy potrafią pokazać i powiedzieć najwięcej o szkole. Cieszę się, ponieważ szkoła jest bardzo przyjaźnie nastawiona do ucznia i do rodzica, można z każdym porozmawiać, młodzież bardzo chętnie oprowadza po szkole. Mój syn Paweł bardzo chętnie przyszedł na te Dni Otwarte i najprawdopodobniej wybierze naukę właśnie w Katolickim Gimnazjum – wrażeniami z Dnia Otwartego dzieli się jedna z mam, która wraz z synem chciała zwiedzić szkołę.
– Podoba mi się ta szkoła. Jest tutaj bardzo dużo możliwości, bardzo dużo kierunków. Dzięki tym Dniom Otwartym zobaczyłem, jak to wszystko działa – mówi Aleksander, uczeń III klasy gimnazjum, który za chwilę będzie decydował o wyborze szkoły średniej.
Katolickie Gimnazjum i Liceum SPSK w Częstochowie można odwiedzić jeszcze jutro w godzinach od 9.00 do 13.00.
Katolickie Liceum Ogólnokształcące powstało w 1990 roku. Była to jedna z pierwszych, niepublicznych szkół w Polsce, powołanych po przemianach ustrojowych 1989 roku. Na fundamencie liceum w 2004 roku założono publiczne Katolickie Gimnazjum.

Nowszy Post