„Dobry start” w roku szkolnym 2019/2020

Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji. Uczniowie kompletują przybory szkolne, a rodzice liczą, ile ich te szkolne zakupy będą kosztowały. Po raz kolejny mają oni okazję skorzystać z dofinansowania rządowego „Dobry start”.

Na program składa się 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód. Po dokonanych zmianach wsparcie z programu „Dobry Start” przysługuje także uczniom szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Ile rodzin skorzystało z wyprawki szkolnej w Częstochowie?

W ubiegłym roku ponad 15 tys. takich wniosków zostało złożonych i wypłaconych. W chwili obecnej do Częstochowskiego Centrum Świadczeń napłynęło już ponad 12 tys. wniosków. Ich realizacja odbywa się sprawnie, bo obecnie mamy już zrealizowanych 64 procent – mówi dyrektor Częstochowskiego Centrum Świadczeń, Lidia Czuma-Imiołczyk.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć odpowiedni wniosek.

Taką podstawą do wypłacenia tej wyprawki jest poprawnie wypełniony wniosek, więc od 1 lipca można składać je drogą elektroniczną, natomiast od 1 sierpnia drogą papierową w siedzibie Częstochowskiego Centrum świadczeń przy ul. Sobieskiego 15 – dodaje dyrektor placówki.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny otrzymają świadczenie nie później niż 30 września. Termin składania wniosków upływa 30 listopada.

KF

foto źródło: www.gov.pl