„Dobry start” z PUE ZUS

Od 1 sierpnia istnieje możliwość złożenia wniosku o świadczenie z programu „Dobry Start” przy pomocy kreatora na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

ZUS jest jedną z instytucji, które umożliwiają wypełnienie i elektroniczną wysyłkę wniosku przez swój system informatyczny.
O szczegółach opowiada regionalny rzecznik prasowy ZUS Beata Kopczyńska:

Przypomnijmy, że program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Świadczenie to przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Wniosek należy złożyć najpóźniej do końca listopada.
Dla tych osób, które jeszcze nie mają profilu PUE, a chcieliby skorzystać z możliwości złożenia wniosku „Dobry Start”, w każdej chwili mogą to zrobić. Wystarczy mieć komputer z dostępem do internetu, wejść na stronę www.zus.pl, w zakładkę PUE i samodzielnie przejść system rejestracji. W celu pełnej rejestracji profilu konieczne jest jego uwierzytelnienie. Można to zrobić w ZUS. Jest to niezbędne z uwagi na ochronę danych klientów. Wówczas pracownik ZUS na podstawie danych z dowodu osobistego potwierdza (zaufanie profilu) dane nowego użytkownika. Profil PUE ZUS można także założyć przy okazji wizyty ZUS, korzystając z pomocy pracownika sali obsługi klienta, który od razu go uwierzytelni.

Platforma Usług Elektronicznych ZUS to pierwszy polski e-urząd, dzięki któremu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w ZUS. Pozwala on na wyznaczenie wizyty w placówce ZUS, określając dogodny termin i godzinę, bez konieczności oczekiwania w kolejce. Obecnie liczba osób zarejestrowanych na platformie ZUS to ponad 3 mln użytkowników.

źródło: ZUS