Doktorat ze sztuk muzycznych już na UJD

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie sztuki muzyczne.

Jak podkreśla rzecznik uczelni, Marek Makowski, jest to ogromny sukces dla uniwersytetu.

– Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów przyznała Uniwersytetowi Humanistyczno-Przyrodniczemu im. Jana Długosza w Częstochowie uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie sztuki muzyczne – mówi Makowski. – Oznacza, to że Uczelnia może przystąpić do kształcenia doktorów w tej dyscyplinie. Decyzja Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów została podjęta 28 października 2019 roku. To już siódme uprawnienie do nadawania stopnia doktora, które posiada Uniwersytet – dodaje rzecznik.

Uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie posiadają w Polsce jedynie uczelnie stricte artystyczne i tylko dwa ośrodki akademickie spoza tego grona, czyli Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. UJD stał się tym samym trzecią tego typu uczelnią w Polsce szczycącą się uprawnieniem, a jednocześnie jedyną na obszarze południa kraju.

MSI