Dołącz do Świętych

„Święci Częstochowa” chcą zasilić drużynę o nowych zawodników. Sportowcy zapraszają wszystkich do udziału w rekrutacji, która odbędzie się 15 lutego o godz. 12 w hali sportowej przy Klubie Politechnik.

Futbol amerykański staje się coraz bardziej popularnym sportem w naszym mieście, o czym świadczy duża frekwencja podczas rekrutacji. O tym, jak będzie przebiegać w tym roku, mówi Michał Chochliński – prezes KS Święci Częstochowa.

– Na początku każdy będzie musiał wypełnić wniosek: dane osobowe, numer telefonu. Potrzebne są, abyśmy mogli skontaktować się z daną osobą w razie pomyślnego przejścia rekrutacji. Następnie zapraszamy do szatni, gdzie będzie można się przebrać. Wymagany jest strój sportowy. Warto też zabrać obuwie halowe. Kolejny etap to rozgrzewka grupowa na sali – konieczna, aby nie doszło do żadnych kontuzji. Później rozpoczniemy testy sprawnościowe. To będzie kilka stacji, na których sprawdzimy kondycję fizyczną oraz umiejętności. Takie informacje są dla nas niezbędne, ponieważ będziemy wiedzieli kogo, na jakiej pozycji w przyszłości ulokować.

Osoby, które 15 lutego nie będą mogły przyjść, nie zostaną wykluczone z procesu rekrutacji. Jak dodaje Michał Chochliński – należy zgłosić się do klubu Święci Częstochowa. Tam chętni otrzymają wszelkie potrzebne informacje. W futbol amerykański grać może każdy bez względu na wiek, wzrost czy wagę. Liczy się tu przede wszystkim serce do sportu.

 

Źródło foto: KS Święci Częstochowa

ABK