„Domus Misericordiae” gotowy na przyjęcie mieszkańców!

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej otworzyła w październiku 2019 roku nowy Dom Pomocy Społecznej „Domus Misericordiae”. Od stycznia 2020 roku jest już gotowy na przyjęcie swoich przyszłych mieszkańców. Dom jest przeznaczony na pobyt całodobowy dla osób starszych.

Dom będzie przeznaczony dla 32 osób. Będzie on na chwilę obecną dla kobiet. Zarejestrowany jest w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Przeznaczony jest dla osób w podeszłym wieku i dla osób przewlekle somatycznie chorych. Mamy pokoje dwu i trzy osobowe, wszystkie są z łazienkami, dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Mamy wykwalifikowaną kadrę opiekunów: pielęgniarkę, pracownika socjalnego, terapeutę zajęciowego. Wszelkich informacji udzielamy przy ul. Ogrodowej 28 lub pod specjalnym numerem telefonu. – mówi Justyna Profus, z częstochowskiej Caritas.

Jest to obiekt przyjazny seniorom, z windą, z możliwością rehabilitacji. Znajdują się w nim: świetlica, kuchnia do wewnętrznego użytku oraz kaplica z witrażami Apostołów miłosierdzia: św. Jana Pawła II, św. Brata Alberta, św. Ojca Pio, św. Matki Teresy. „Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest ważny” papież Franciszek.

Wszelkie informacje na temat Domu Miłosierdzia na stronie Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.