To nie był udany weekend dla częstochowskich drużyn piłkarskich. W piątek pierwszą porażkę w sezonie odnotowali piłkarze Rakowa, przegrywając w starciu z Chojniczanką Chojnice 1-2, w sobotę zaś  porażką 0–4 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Skry Częstochowa z Ruchem Chorzów. Zespół ze Śląska  po raz pierwszy w tym sezonie odniósł zwycięstwo zdobywając cenne trzy punkty. Dla Skry to już trzecia porażka z rzędu. Spotkanie było rozstrzygnięte już po I połowie, która zakończyła się prowadzeniem Niebieskich 3–0. Na listę strzelców wpisali się Artur Balicki (10), Mateusz Bogusz (14), Michał Walski (36). Po przerwie swoje  drugie trafienie w 49. minucie dołożył Artur Balicki.

Mecz Ruchu Chorzów ze Skrą Częstochowa oglądało 3321 fanów Niebieskich. To o ponad tysiąc mniej niż ich pierwszy drugoligowy pojedynek w 2. kolejce u siebie.

W kolejnej 4. kolejce Skra zagra swoje czwarte wyjazdowe spotkanie z rzędu, a jej rywalem będzie GKS Bełchatów, który w sobotę zremisował  1–1 z Radomiakiem Radom. Początek spotkania w sobotę 11 sierpnia o godz. 19. 00 na stadionie Gieksa Arena w Bełchatowie.