DPS będzie strajkować w trakcie sesji Rady Miasta

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie zrzeszenie w Niezależnych Samorządnych Związkach Zawodowych Regionu Częstochowskiego poinformowali o planowanym na jutro proteście w budynku częstochowskiego magistratu.

W dniu obrad Rady Miasta pracownicy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kontkiewicza 2w Częstochowie będą kontynuować swój protest w Urzędzie Miasta. Protestujący walczą o podwyżki w wysokości 250 złotych obiecane przez dyrekcję oraz prezydenta Matyjaszczyka. Są zdeterminowani, by protestować aż do skutku. 5 dni trwał strajk w Domu Pomocy. 7 listopada strajkujący podjęli decyzję o zawieszeniu strajku czynnego w zakładzie i przeniesieniu protestu do Urzędu Miasta, w którym pracuje prezydent Matyjaszczyk. Protest będą kontynuować w dniu obrad Rady Miasta, 16 listopada o godz. 9.00. Pracownicy chcą zainteresować radnych problemem niskich wynagrodzeń w DPS – czytamy w komunikacie otrzymanym od związkowców.

Pracownicy DPS-u domagają się podwyżek o 250 zł miesięcznie, od października otrzymują podwyżkę w wysokości 150 zł na mocy porozumienia zawartego przez „Solidarność” i władze miasta. Średnie wynagrodzenie „na rękę” w ośrodku wynosi około 2100 złotych.