Duchowe umocnienie Amazonek

Amazonki z całej Polski spotkały się po raz dwudziesty na Jasnej Górze. Modliły się o zdrowie, wytrwałość i siłę. Uroczystą Mszę św. sprawował dla nich bp Antoni Długosz, który podkreślał ich zaangażowanie, wsparcie dla drugiego człowieka i wielką, niesłabnącą chęć życia. Elżbieta Markowska, prezes częstochowskich Amazonek podkreśla, że takie wydarzenia są dla nich bardzo ważne:

– Jestem pod wielkim wrażeniem pięknego hasła tej pielgrzymki: „Amazonki najcenniejszym diamentem w koronie Matki Bożej”. Myślę, że to jest prawda. Jesteśmy przykładem kobiet walczących, które walczą z różnymi przeciwnościami.

Wśród zgromadzonych pod szczytem Amazonek były między innymi panie z Jarocina:

– Nie opuszczamy pielgrzymek, jesteśmy co roku. Przyjechałyśmy prosić Matkę Bożą o zdrowie dla nas i dla naszych koleżanek, które nie mogły przyjechać. Chcemy prosić o wstawiennictwo dla naszych rodzin i bliskich.

Dla Amazonek z Poznania pielgrzymowanie do Matki Bożej daje nadzieję:

– Człowiek czeka z roku na rok, to bardzo ważne spotkania. Za pierwszym razem jak byłam, Msza odbywała się w Kaplicy, dziś jest nas dużo więcej. To jest ogromne duchowe umocnienie.

Z jasnogórskiego szczytu płynęły słowa o walce, wierze i nadziei. Jak podkreślały uczestniczki pielgrzymki, wartości te przychodzą do człowieka wraz z Bogiem i drugim człowiekiem.

SW