Dzień Dziecka z Caritas

Zabawą dla całych rodzin był piknik, jaki zorganizowała 1 czerwca częstochowska Caritas z okazji Dnia Dziecka. Diecezjalny plac przed siedzibą Radia Fiat zapełniło kilkuset najmłodszych mieszkańców Częstochowy i regionu wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Mnóstwo przygotowanych atrakcji zapewniło wszystkim dobrą zabawę, z czego cieszył się zastępca dyrektora częstochowskiej Caritas ks. Paweł Dzierzkowski:
– Jak mówię czasami do dyrektora Caritas „I znowu sukces”. Dzieci powoli przychodzą, jest ich coraz więcej. Cieszymy się, że możemy świętować Dzień Dziecka. To jest nie tylko zabawa dla dzieci, ale i taki oddech dla rodziców. Trzeba zaznaczyć, że dzieci są w centrum naszej pracy w Caritas, choćby przez Dom Samotnej Matki i Dziecka, poprzez nasze kolonie, zimowiska. Dzisiaj jakby zebranie tych naszych akcji z okazji Dnia Dziecka.
– Jest wiele atrakcji na scenie i poza sceną – dodaje jedna z organizatorek Marta Cierpiał. – Jest malowanie buziek, które cieszy się ogromnym powodzeniem, jest z nami wojsko, do którego tez długa kolejka stoi, atrakcji jest naprawdę dużo. Liczymy też, że taka akcja przysporzy nam większą ilość wolontariuszy, którzy będą się chcieli włączyć w organizowanie z nami takich eventów.
Błogosławieństwa uczestnikom udzielił bp Andrzej Przybylski:
– Myślę, że Dzień Dziecka to jest też bardzo ważny pretekst do tego, żeby pomyśleć i pomodlić się za te dzieci, którym jest z różnych powodów trudno, i w Częstochowie, i w Polsce, a jeszcze bardziej na całym świecie, gdzie rzeczywiście dzisiaj bardzo wiele dzieci żyje w dużym kryzysie.
Jedną z atrakcji pikniku były pokazy rycerskie w wykonaniu Drużyny Najemnej Miecza i Strzały z Częstochowy, która zajmuje się rekonstrukcją zwyczajów piętnastowiecznych. W pikniku wzięli również przedstawiciele straży pożarnej oraz policji, animatorzy, którzy zachęcali dzieci do wspólnych zabaw, a także motocykliści.
Wydarzenie patronatem medialnym objęło Radio Fiat, zapewniając z niego relacje na żywo dzięki plenerowemu studiu.

ZD