Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 53

Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie miała 30 stycznia swój dzień otwarty. Placówka zachęcała rodziców do zapisywania swoich pociech na rok szkolny 2019/2020.

Imię Marii Skłodowskiej-Curie placówka otrzymała 7 listopada 1998 r., czyli w rocznicę śmierci polskiej noblistki. Szkołę reprezentowała wicedyrektor, Marzena Milejska:

Nasza szkoła jest jedną z największych w mieście. W bieżącym roku szkolnym uczy się tutaj 1030 uczniów. Z dziećmi i młodzieżą pracuje wysoko wyspecjalizowana kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie odnoszą liczne sukcesy w konkursach międzyszkolnych, ale również ogólnopolskich, czy międzynarodowych. Świadczy o tym wystawa, zaprezentowana na korytarzu szkolnym. Jesteśmy szkołą integracyjną, posiadamy klasy integracyjne, gdzie uczą się uczniowie z niepełnosprawnościami.

W ramach Dnia Otwartego uczniowie klasy 3 b wraz z wychowawcą, Dorotą Melą przygotowali przedstawienie, podczas którego pojawiły się postacie z bajek i baśni, zachęcające dzieci do czytania książek. Jak mówi Marzena Milejska, inicjatywa bardzo spodobała się zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

W ramach zajęć dodatkowych przy szkole działa m.in. Ognisko Muzyczne, chór szkolny, koło teatralne, koła sportowe oraz Szkolne Koło Wolontariatu.

Dzisiejszego dnia w szkole odbył się również Konkurs Kolęd.

KF