Dzień otwarty u Amazonek

4 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji częstochowskie „Amazonki” zorganizowały dziś dzień otwarty w siedzibie stowarzyszenia przy Alei Pokoju.

Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki jest organizacją samopomocową, niemedyczną, służącą wsparciem psychologicznym i pomocą praktyczną kobietom dotkniętym rakiem piersi. Celem organizacji jest dostarczanie kobietom chorym na raka piersi emocjonalnego i praktycznego wsparcia.

Podczas dnia otwartego zainteresowani mieli możliwość porozmawiania z rehabilitantem, czy psychologiem, o czym informuje prezes stowarzyszenia, Elżbieta Markowska:

Pomyślałyśmy, że zrobimy takie spotkanie, otworzymy nasze stowarzyszenie dla wszystkich, którzy mogą przyjść porozmawiać z naszymi wolontariuszkami, psychologiem i rehabilitantem. To jest taki dzień otwarty, gdzie chcemy zamanifestować przede wszystkim z wszystkim osobami, które chorowały na raka i nie mówimy wyłącznie o raku piersi. Chcemy pokazać, że choroba nowotworowa nie jest wyrokiem, ale trzeba podczas niej zadbać o siebie. Dzisiejszego dnia puszczałyśmy balony, były też z nami dzieci i myślę, że było to ważne i bardzo istotne. Jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim, którzy do nas dołączyli.

Ruch Amazonek liczy obecnie ok. 20 tys. członkiń, zrzeszonych w 207 Klubach i filiach, które w 1993 r. utworzyły Federację Polskich Klubów Kobiet po Mastektomii “Amazonki” z siedzibą w Warszawie, która następnie została przeniesiona do Poznania i obecnie działa jako Federacja Stowarzyszeń Amazonki.

KF