Dzień Samorządu Terytorialnego z muzyką Komedy

Po raz 27. w Częstochowie obchodzony był Dzień Samorządu Terytorialnego. Impreza w dużej mierze była muzycznym wydarzeniem roku, bo mieszkańcy miasta 27 maja mogli zobaczyć i usłyszeć na scenie na placu Biegańskiego muzyków takiego formatu, jak Wojtek Mazolewski, Leszek Możdżer czy James Morton.

„Trzy dźwięki Komedy” – pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny Dzień Samorządu Terytorialnego – miały charakter multimedialnego widowiska muzycznego. Oprócz występów artystów na telebimach, pojawiały się anegdoty i wypowiedzi osób współpracujących lub znających Krzysztofa Komedę. W specjalnej graficznej stylistyce przedstawione zostały wspomnienia m.in.: Krzysztofa Pendereckiego, Tomasza Lacha, Zofii Komedowej, Andrzeja Wajdy i wielu innych. Wszystko po to, aby przypomnieć częstochowianom, że Krzysztof Komeda, legendarny kompozytor i pianista jazzowy, twórca znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej, pionier jazzu nowoczesnego w Polsce, miał w swoim życiu także częstochowski epizod.

Na scenie oprócz wielkich gwiazd polskiej i światowej estrady pojawili się również młodzi wykonawcy, jak np. Marcin Januszkiewicz. Muzycznie zaprezentowała się też częstochowianka, laureatka jednego z telewizyjnych talent show Ana Andrzejewska. Tradycyjnie podczas imprezy wręczono również statuetki Promotor Częstochowy, które trafiają do osób na co dzień promujących miasto, zarówno w nim samym jak i poza jego granicami. W tym roku wyróżnienia wręczono w 3 kategoriach. Za promowanie Częstochowy w kategorii sztuka nagrodzono członków grupy artystycznej Monstruf. W kategorii firma statuetka trafiła do właściciela firmy produkującej poduszki samochodowe dla TRW w Częstochowie. Natomiast w kategorii dziennikarz, tytuł Promotora Częstochowy otrzymał Janusz Strzelczyk od lat związany z redakcją Dziennika Zachodniego. W minionym roku w tej kategorii nagrodzona została Aleksandra Mieczyńska – redaktor naczelna naszego portalu i wicedyrektor Radia Fiat.

W imprezie wzięło udział wielu mieszkańców miasta. Kolejne tego typu wydarzenie w kalendarzu Częstochowy odbędzie się za rok. Koncert oraz wręczenie statuetek Promotor Częstochowy prowadził Bartosz Osumek.