Dziewczynka ze Śląska wielką pisarką

W kwietniu Oliwia Turek-Jordan obchodzić będzie swoje 9 urodziny, a już w czerwcu wyda swoją pierwszą premierową książkę. Będzie to zbiór opowieści o życiu. Dojrzała wizja dorastającej dziewczynki o otaczającym ją świecie. Ilustracje do książki wykonała sama autorka.
Młoda pisarka porusza w książce ważne życiowe tematy, o przemijaniu ludzkiego życia i jego słabościach. Ukazuje prawdziwy, jakże przykry i wzruszający etap życia, jakim jest starość oraz wskazuje, jakie pozytywne aspekty ma dzieciństwo.
Prywatnie Oliwia Turek-Jordan jest uczennicą II klasy Szkoły Podstawowej nr 12 w Tarnowskich Górach, a także zasłynęła jako twarz Ogólnopolskiego Festiwalu Uśmiechnij się Polsko. Jako przedszkolak debiutowała w lokalnej telewizji w krótkim programie poświęconym Walentynkom. Lubi występować na scenie i za swoją pasje po szkole uważa wymyślanie historyjek i malarstwo.
„Oliwia to bardzo energiczne dziecko posiadające bogatą wyobraźnię. Ma bardzo dużo pomysłów i wymaga ciągłej uwagi. Z natury jest optymistką i ma bardzo dużo przyjaciół. Namówiłam ją do tego, by mi podyktowała wszystkie swoje historie. Wydawały mi się na tyle ciekawe, że stwierdziłam, że są warte tego, aby pokazać je światu. No i się udało 1 czerwca będziemy świętować premierę.”- Komentuje Malwina Turek-Smołucha, ciocia Oliwii.
Sama autorka zapowiada, że to jeszcze nie koniec jej literackiej przygody i na jednej książce się nie skończy: „Chcę jeszcze napisać inne książki, mam dużo pomysłów. Ciocia spisała tylko niektóre moje opowieści, a ja jeszcze mam dużo do opowiedzenie. Jak będę duża, dalej będę pisać, może już wtedy sama to wszystko spisze, jednak muszę nauczyć się szybko notować swoje pomysły. A to nie jest łatwe.”-Przekonuje nas Oliwia.
Premierowa książka wkraczającej w świat literacki Oliwii dostępna będzie w sprzedaży w czerwcu, wydawca planuje również organizacje spotkań autorskich z młodą pisarką.
Profile małej pisarki od niedawna są dostępne w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/oliwiaturekjordan-101880261310867/
Instagram: https://www.instagram.com/oliwiaturekjordan/?hl=en
Zapraszamy także do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej Oliwii Turek-Jordan: www.oliwiaturekjordan.pl

źródło: materiały prasowe