„Elektroolimpiada” w Prusie

prus
Od 31 marca do 1 kwietnia potrwa XXXVIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, którą w tym roku organizuje Zespół Szkół im. Bolesława Prusa w Częstochowie.
W rywalizacji weźmie udział około 371 uczestników z 73 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Uczniowie będą współzawodniczyć w etapie pisemnym i praktycznym. Najlepsi z każdej grupy zawalczą o miano laureata lub finalisty.
Olimpiada obejmuje następujące kategorie:
– elektryczną,
– elektroniczną,
– mechatroniczną,
– teleinformatyczną,
– elektroniki medycznej
– informatyczną ( pierwsza edycja w historii olimpiady ).
Zarówno laureaci, jak i finaliści uzyskają prawo przyjęcia na I rok studiów z pominięciem warunków rekrutacji oraz będą zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej co roku odbywa się w innym mieście i w innej szkole. Częstochowa wystąpi w roli gospodarza po raz pierwszy.
Wydarzeniu będzie towarzyszyć firmowa prezentacja nowości technologicznych, wymiana poglądów, a w wolnym czasie możliwość skorzystania z oferty turystycznej miasta i regionu: Jasna Góra i Bazylika Katedralna oraz najciekawsze obiekty Jury Krakowsko – Częstochowskiej.
Częstochowska szkoła współorganizuje olimpiadę wraz z Komitetem Głównym OOWEE – Wydziałem Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.