Escape roomy – strach się wejść?

Po tragedii w koszalińskim escape rommie, podczas której zginęło pięć osób, temat tego typu rozrywek staje się kontrowersyjny. Wiele osób być może zastanawia się – wchodzić, czy nie?

Escape roomy to popularna forma rozrywki polegająca na wyjściu z zamkniętego w określonym czasie. Wydostać można się tylko po poprawnym rozwiązaniu zagadek danego pokoju.

Wyobraźnia i możliwości współczesnej technologii pozwalają na wykorzystanie kreatywnych pomysłów związanych z zaprojektowaniem przeszkód, które napotkamy w escape roomach. Każdy właściciel powinien jednak zadbać o należyte bezpieczeństwo uczestników gry.

Osobiście uważam, że dobrze się stało, jeśli chodzi o nowe przepisy, które powstały w związku z wyposażeniem przeciwpożarowym i zabezpieczeniem escape roomów w Polsce. Takie standardy są w Niemczech i Ameryce już dawno – mówi Dariusz Wrona, jeden z właścicieli częstochowskiego escape roomu – aktualnie zmieniającego swoją siedzibę.

Jakie standardy powinien spełniać bezpieczny escape room?

W naszym escape roomie będą miejsca gdzie opiekunowie, czy rodzice będą mogli oglądać to, co się dzieje w środku. Wymieniamy całą instalację, zakładamy czujniki dymu i wyjścia ewakuacyjne, które są 2 w budynku. Ważne są także przyciski, które pozwalają na automatyczne otworzenie drzwi – wyjaśnia Dariusz Wrona.

W związku z wydarzeniami w Koszalinie, zostały wzmożone kontrole prowadzone przez służby. Więcej informacji na ten temat – już jutro.

KF

foto źródło: tapeciarnia.pl