Ferie zimowe ze Strażą Miejską

Częstochowscy strażnicy miejscy – wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” – zapraszają zorganizowane grupy przedszkolaków i młodzieży szkolnej na wycieczki po swojej siedzibie w ramach tzw. Ferii w mieście.

Podczas wycieczek dzieci mogą m.in. zapoznać się z pracą strażników, zwiedzić centrum monitoringu i wysłuchać prelekcji multimedialnej. O oferowanych przez Straż Miejską atrakcjach mówi Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

– Zapraszamy wszystkie grupy przedszkolne i szkolne do naszej komendy, w której będą mogły zapoznać się z pracą strażników miejskich oraz zobaczyć centrum miejskiego monitoringu, stanowiące największą atrakcję siedziby Straży Miejskiej. Oprócz tego będą mogły posłuchać prelekcji jednego ze strażników, a także obejrzeć film edukacyjny – dodaje rzecznik. – Tematy uzgadniane są z góry z nauczycielami, dzięki czemu nie sprawiają one nikomu dyskomfortu, w dodatku sam przykładam szczególną wagę do określonych zagadnień, więc dzieci mogą się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.

W czasie ferii dzieci tłumnie odwiedzają siedzibę Straży Miejskiej i aktywnie uczestniczą w prowadzonych tam zajęciach. Siedzibę częstochowskiej Straży Miejskiej i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Skrawek Nieba” można zwiedzać w okresie ferii zimowych, czyli jeszcze do 24 stycznia w godz. 10.00-13.00. Aby umówić się na dany dzień i godzinę, należy zadzwonić do częstochowskiej Straży Miejskiej pod nr telefonu 34 368 31 92 lub napisać maila na adres skraweknieba@gmail.com.

MSI