Festiwal Nauki Politechniki Częstochowskiej

Festiwal Nauki Politechniki Częstochowskiej odbywał się w tym roku po raz 9. Patronat nad imprezą przyjęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Festiwalowe wydarzenia miały zachęcać do studiowania na częstochowskiej uczelni, ale także do uczenia się poprzez zabawę. Sądząc po tłumnie zgromadzonej 27 maja na placu Biegańskiego publiczności to drugie na pewno się udało, a pierwsze – czas pokaże.

– Cieszymy się, że pogoda dopisała i dzięki temu nasze stoiska odwiedziło wielu mieszkańców miasta. Każdy znalazł tutaj coś dla siebie. Najmłodsi mogli bawić się na placu budowy przygotowanym przez Wydział Budownictwa. Starsi zatrzymywali się przy stanowisku Wydziału Elektrycznego „Elektryka prąd nie tyka” gdzie pracownicy i studenci Politechniki Częstochowskiej pokazywali rozmaite doświadczenia – wylicza Izabela Walarowska, rzecznik prasowa częstochowskiej uczelni.

Uroczystego otwarcia Festiwalu Nauki dokonał m.in. Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol. W przygotowanie wydarzenia zaangażowane było całe środowisko akademickie, a zwłaszcza studenci, którzy chcieli pochwalić się przed częstochowianami tym co najlepsze na uczelni.

Przy stanowisku Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki można było obejrzeć pneumobil, a więc trójkołowiec napędzany gazem. – Ludzie chętnie zatrzymywali się przy naszej maszynie. Pytali co to i po co. Pracowaliśmy nad planami pneumobila przed pół roku, drugie pół roku zajęło nam samo jego przygotowanie. Było warto. Jesteśmy dumni, że udało nam się skonstruować coś tak ciekawego – mówi jeden z pomysłodawców i wykonawców urządzenia, Łukasz Gajda.

Festiwal Nauki Politechniki Częstochowskiej to jedna z wielu inicjatyw promująca uczelnie, którą podejmują jej pracownicy i studenci. Szczegółowe informacje m.in. o rekrutacji na Politechnikę Częstochowską znajdziecie na stronie www.pcz.pl