Finał LSO Archidiecezjalnych mistrzostw w piłce nożnej

7 marca w Hali Sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Częstochowie rozegrany został finał mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej w Piłce Nożnej Halowej. Lektorzy i ministranci stanęli do wspólnych rozgrywek, by wyłonić najlepszą drużynę, która będzie reprezentować Częstochowę na mistrzostwach Polski.

Zawody cieszą się sporym zainteresowaniem wśród ministrantów i lektorów.

Wiemy że piłka nożna jest mocno wkomponowana w tradycje Polski. Ministranci oraz lektorzy chętnie biorą udział w takich turniejach, zarówno na poziomie dekanatu, jak i później na etapie regionalnym – mówi ks. Paweł Wróbel, jeden z organizatorów:

Chociaż sportowcy stają naprzeciwko siebie podczas meczów, poza nimi są serdecznymi kolegami i znajomymi.

My tutaj z przeciwnikami znamy się już bardzo długo, gdyż często razem gramy w różnych klubach. Rok temu nie udało nam się wygrać, lecz mimo wszystko była to świetna zabawa – opowiada Michał, kapitan drużyny parafii św. Stanisława Kostki w Zawierciu

Zaczęliśmy Mszą św. dlatego, że chcemy przypomnieć sportowcom, co dla nas powinno być najważniejszym punktem dnia, czyli spotkanie z Panem Jezusem. Modliliśmy się przede wszystkim za chłopaków, żeby w zdrowiu przeszli przez te zawody, ale też żeby każdy z nich pamiętał o Bogu – mówi ks. Bartosz Kasprzak.

Najlepszą drużyną w kategorii „Lektor Starszy” okazała się parafia św. Walentego w Konopiskach.

W kategorii „Lektor Młodszy” zwyciężyła parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Gorzędowie.

W kategorii „Ministrant” – parafia św. Stanisława Kostki w Zawierciu.

Te drużyny będą reprezentować archidiecezję częstochowską na mistrzostwach Polski w Elblągu.

Rozgrywki odbywały się pod patronatem i przy wsparciu Radia Fiat i czestochowskie24.pl.