Fundacja Dla Życia i Rodziny szuka wolontariuszy

Warsztaty i szkolenia, na których można nauczyć się, w jaki sposób pracować z ludźmi w różnych organizacjach – to oferuje Fundacja Dla Życia i Rodziny Jana Pawła II w Częstochowie dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do wolontariatu.

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna i świadoma działalność na rzecz innych osób. Chętni do pomocy w Fundacji Dla Życia i Rodziny mają podążać „Ku Pełni Życia”, dlatego aktywnie włączają się w zbiórki żywności czy pomagają potrzebującym. Więcej na temat wolontariatu mówi Grzegorz Nienartowicz, prezes fundacji.

– Mówimy tutaj o wolontariacie pro life, ponieważ to jest istota naszej działalności. To są wolontariusze otwarci na życie drugiego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Szczególną uwagę zwracamy na wolontariuszy, którzy chcieliby pracować z samotnymi matkami, pomagając im chociażby w zastępstwie nad opieką dzieci. Wśród podopiecznych fundacji są także seniorzy. Patrząc na schyłek życia ludzkiego, również im chcemy pomagać. Wolontariusz spotyka się z nimi, rozmawia, wychodzi na spacer czy pomaga podczas załatwiania spraw np. w urzędach.

Jak mówi jedna z wolontariuszek, fundacja to przede wszystkim miejsce spotkań, nawiązywania relacji i rozwiązywania problemów. Wolontariusz włącza się również w pewne wydarzenia.

– W maju podczas Marszu dla Życia i Rodziny wszyscy, ubrani na biało, przemaszerowaliśmy na Błonia Jasnogórskie. Oprócz takich wydarzeń w niektóre dni bierzemy też udział w Niedzielach Życia. Rozdajemy ulotki i zbieramy datki na budowę Ogólnopolskiego Domu Życia.

Wolontariusz musi mieć ukończone 16 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda opiekuna. Fundacja organizuje także kurs przygotowawczy, który trwa 9 miesięcy.

– Stajemy w obronie życia, które ma się narodzić, dlatego zapewniamy przygotowanie merytoryczne. Oprócz tego prowadzimy warsztaty ogólnie związane z życiem ludzkim np. z rozwijaniem własnych zainteresowań. Proponujemy m.in. warsztaty dziennikarskie, medialne, psychologiczne.

Najbliższe spotkanie organizowane w ramach kursu odbędzie się 22 lutego o godz. 10 w siedzibie fundacji przy ul. Jasnogórskiej 43.

ABK

 

Źródło foto: zyciacud.pl