Giełda Staroci – jak będzie wyglądała?

fot. Radio Fiat

Giełda Staroci to już legenda, jeśli chodzi o wydarzenia w Częstochowie. Po raz pierwszy od czasu pandemii została ona zorganizowana 16 maja, w nowym miejscu, czyli tzw. Rynku na Zawodziu. Jak będzie ona wyglądała teraz, w świetle częściowo zdjętych obostrzeń?

Jak się okazuje, zasady funkcjonowania rynku i przepisy bezpieczeństwa nieco się zmieniły. W szczegóły wprowadza administrator targowiska, Katarzyna Maculewicz.

– Wystawcy mają obowiązek posiadać maseczki oraz rękawice ochronne, a także płyn lub żel do dezynfekcji. Kupujący nie muszą mieć założonej maseczki z uwagi na fakt, że wszystko będzie się odbywać na świeżym powietrzu, jednak rękawice i płyn do dezynfekcji nadal ich obowiązują. Zarówno jednych, jak i drugich obowiązuje ponadto dystans społeczny, wynoszący obecnie 1,5 m.

Giełda Staroci cieszy się dużą popularnością i nawet teraz będzie w niej brało udział wiele osób.

– Mamy ok. 150 wystawców. Oczywiście nie zawsze wszyscy się pojawiają, a teraz może ich być dodatkowo mniej z uwagi na fakt, że jest okres wakacyjny, ale biorąc pod uwagę, że przewidziana jest ładna pogoda, spodziewamy się ich dużej liczby.

Najbliższa Giełda Staroci wyjątkowo odbędzie się nie w trzecią sobotę miesiąca, jak to zazwyczaj ma miejsce, a w niedzielę 16 sierpnia. Z tego powodu mogą w niej brać udział również te osoby, które zwykle przychodzą jedynie na giełdę pod Miejskim Stadionem Arena Częstochowa. Kolejna Giełda Staroci odbędzie się już zgodnie z harmonogramem, czyli 19 września.

MSI