Groźny wypadek na skrzyżowaniu DK1 i ul. Rejtana

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło 5 stycznia w Częstochowie. Zderzenie samochodu osobowego i ciężarówki spowodowało duże utrudnienia w ruchu na jednym z ruchliwszych skrzyżowań w naszym mieście.
– Tuż po godzinie 10.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na Drodze Krajowej nr 1, konkretnie na skrzyżowaniu z ul. Rejtana – wyjaśniła podkomisarz Marta Ladowska z KMP w Częstochowie. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył samochodu osobowego. Kierujący samochodem osobowym i pasażerka przewiezieni zostali do szpitala. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu w tym miejscu trwały kilka godzin.
Poszkodowane osoby z samochodu osobowego udało się wyciągnąć dopiero w wyniku działań strażaków, którzy musieli użyć specjalistycznego sprzętu do rozcinania blachy samochodu. Częstochowska policja apeluje o bezpieczną i rozważną jazdę zwłaszcza, że dość pogodna aura sprzyja brawurze i nieostrożności wielu użytkowników dróg.

ZD