Gwiazdy zaśpiewały dla hospicjum. Kolędowanie w kościele NMP Częstochowskiej

Biskup senior Antoni Długosz, Paweł Łowicki Band, Elżbieta Zającówna, Renata Zarębska i Joanna Jeżewska – takie gwiazdy wystąpiły w niedzielę, 6 stycznia w kościele NMP Częstochowskiej w Częstochowie podczas charytatywnego koncertu kolęd zorganizowanego na rzecz pomocy dzieciom z częstochowskiego hospicjum.

Z możliwości występu bardzo zadowolony był bp senior Antoni Długosz świętujący 25. rocznicę przyjęcia święceń biskupich. – Bardzo się cieszę, że mogę tu występować kolejny raz. Polskie kolędy są uniwersalne. Przyjemnie jest uwielbić Pana Boga śpiewem i dziękować Jezusowi, że przyszedł na ziemię, a równocześnie wspomóc potrzebujące osoby. Charyzmat niesienia pomocy jest nam nakazany przez Jezusa.

Bp Antoni Długosz po raz kolejny udowodnił, że jest najbardziej rozśpiewanym biskupem w Polsce oraz – dosłownie – człowiekiem i do tańca, i do różańca.

Wszyscy, którzy chcą poczuć przynajmniej namiastkę tego niepowtarzalnego koncertu, po prostu muszą wysłuchać następujących dźwięków.

POSŁUCHAJ FRAGMENTU KONCERTU

IV Charytatywny Koncert Kolęd w parafii NMP Częstochowskiej udowodnił, że kolędowanie jednoczy ludzi i jest okazją do niesienia pomocy. Środki zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na rzecz najmłodszych pacjentów, którym pomaga Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Maciej Orman