Handlowali podróbkami

42-215656

Policjanci z częstochowskiego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali dwie kobiety, które handlowały kosmetykami i artykułami dziecięcymi z podrobionymi znakami towarowymi. Zarekwirowany nielegalny towar wyceniono na ponad 30 tysięcy złotych. Handlującym może teraz grozić kara do 5 lat więzienia.
W niedzielę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą częstochowskiej komendy skontrolowali punkty handlowe w których sprzedawano perfumy oraz inne towary. Stróże prawa sprawdzali, czy artykuły te są legalne. W trakcie kontroli jednego z punktów handlowych na ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie śledczy zabezpieczyli perfumy różnych firm, które posiadały podrobione znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru u 45-letniej mieszkanki Opola wyceniono na kwotę około 15 tysięcy złotych.
Godzinę później śledczy skontrolowali inne stoisko w dzielnicy Tysiąclecie, należące do 46-letniej częstochowianki. Tam zabezpieczono kolejne podróbki różnego rodzaju artykułów dziecięcych. Ich wartość wyceniono na 16 tysięcy złotych.

Jeśli ustalenia policjantów potwierdzą się, zatrzymane kobiety odpowiedzą za naruszenie ustawy prawa o własności przemysłowej, za co grozić im będzie kara do 5 lat więzienia.