Hello, Bonjour, Hola, czyli Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych w tym roku obchodzi swoją pełnoletność – od 18 już lat co roku 26 września świętujemy ten dzień, który został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy.

Ma on zachęcić do nauki języków obcych oraz propagować zalety różnorodności językowej. O tym, dlaczego warto się ich uczyć, mówi Małgorzata Korpus, nauczycielka języka angielskiego z Liceum Ogólnokształcącego Mikołaja Kopernika w Częstochowie:

– Obecnie, jeśli ktoś zna tylko język angielski, to mówi się, że w zasadzie nie zna żadnego języka obcego. Teraz znajomość minimum dwóch, trzech języków gwarantuje, np. lepszą pracę, czy też większe perspektywy w życiu.

W ciągu ostatnich kilku lat Polska znalazła się na podium krajów Europy, w których najpopularniejszą formą nauki języków obcych jest nauka online. Jest to duże ułatwienie dla osób, które chcą poszerzyć swoje umiejętności lingwistyczne, a np. ogranicza ich czas. Jak potwierdzają częstochowscy uczniowie – nauka języków obcych ma wiele zalet:

– W naszych czasach znajomość języków obcych to najważniejsza umiejętność, jaką powinniśmy posiadać. Umożliwia nam to porozumiewanie się ze wszystkimi, możemy podróżować i mamy możliwość stworzenia swojego życia za granicami naszego kraju.

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych organizowane są wszelkiego rodzaju konkursy i wydarzenia, które zachęcają do nauki języków.

AK

źródło foto: pixabay/ mailanmaik