Hufiec na wakacje

Słoneczna pogoda i wakacje w pełni, a i rozrywek dla najmłodszych jest sporo. Jedną z organizacji, która oferuje atrakcje swoim podopiecznym w ten wakacyjny czas, jest Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Częstochowa.

Ciekawa i różnorodna oferta nie pozwala dzieciom na nudę, a daje wręcz możliwość nabycia nowych umiejętności oraz zwiedzenia różnorodnych miejsc w Polsce. O szczegółach mówi harcmistrz Wojciech Śliwowski:

Organizujemy bardzo duży wyjazdowych koloni. Pierwsze obozy wyjazdowe już są nad morzem. Następne grupy już się przygotowują, jedziemy w całą Polskę: nad morze, w góry Świętokrzyskie, w Tatry. Obozy liczą średnio od 20 do 80 osób.

Oprócz wyjazdów harcerze mogą brać udział w koloniach organizowanych na miejscu, czyli w Harcerskim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Pająk” w Konopiskach:

Mamy kolonie tematyczne, dla fanów Star Wars. Dzieci będą się bawić zgodnie z tematyką Gwiezdnych Wojen, gdzie nabywają umiejętności, spędzając czas „w galaktyce”, zmierzając od jednej do drugiej planety.

Dlatego harcerze i harcerki wrócą po wakacjach wypoczęci, z bagażem pełnym przygód.

AK

źródło foto: harcerskielato.pl