I Ogólnopolska Pielgrzymka Singli do Częstochowy

W nadchodzący weekend odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Singli do Częstochowy. Na spotkanie mogą przybywać wszystkie osoby stanu wolnego, w rozumieniu zgodnym z nauką Kościoła, czyli panny, kawalerowie, wdowy, wdowcy i osoby z sądowym orzeczeniem nieważności małżeństwa.

Skąd zrodził się pomysł, żeby zorganizować tego typu pielgrzymkę w Częstochowie, opowiada ks. Andrzej Partika proboszcz i kustosz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie:

Jakieś pół roku temu, zaraz po tym, jak spotkaliśmy się, w Kaliszu pomyśleliśmy, żeby zaprosić te osoby również tutaj do Matki Bożej, do Częstochowy. Mamy nadzieję, że pielgrzymka będzie cieszyła się dużym powodzeniem. Zwłaszcza że Jasna Góra jest miejscem szczególnym. Przede wszystkim jest to okazja do spotkania drugiej osoby – podkreśla ks. Andrzej Partika.

Przez cały weekend spotkania będą się odbywać w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i na Jasnej Górze. Co dokładnie będzie się działo i jaki jest plan pielgrzymki, pokrótce przedstawia ks. Andrzej Partika:

Głównym punktem całej pielgrzymki jest Eucharystia na Jasnej Górze. Nie zabraknie konferencji, nabożeństw w sobotę i w niedzielę. Nie zabraknie również czasu na wspólne spotkanie integracyjne, bo przecież w tym rzecz, żeby te osoby miały szansę poznać siebie nawzajem – mówi ks. Andrzej Partika.

Cały plan Ogólnopolskiej Pielgrzymki Singli do Częstochowy jest dostępny na stronie www.dolina-milosierdzia.pl.

AK