III Jurajski Kongres Onkologiczny

17 listopada w Hotelu Arche przy ulicy Oleńki 20, zaczął się w Częstochowie III Jurajski Kongres Onkologiczny. Celem sympozjum jest zwrócenie uwagi na dotychczasowe osiągnięcia onkologii w przeciwdziałaniu chorobom nowotworowym. Tematem sympozjum są postępy w leczeniu chorych na raka odbytnicy. Kolejne tego typu spotkanie jest ukierunkowane dlatego, że postęp w dziedzinie onkologii w zakresie diagnostyki chorób nowotworowych jest bardzo duży – wyjaśnia współorganizatorka sympozjum lekarz, onkolog i internista Barbara Huras ze Szpitala NMP w Częstochowie.
W trakcie dwudniowego spotkania przewidziano kilka paneli tematycznych, między innymi dotyczących warsztatów stomijnych dla pielęgniarek oraz warsztatów laparoskopowych. Tematyka sympozjum jest także powiązana z rolą genetyki w onkologii.
Kilka lat temu uruchomione zostało Jurajskie Centrum Onkologii. Zbudowano je na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce. Chodzi o doprowadzenie do ścisłej współpracy między oddziałami i poradniami uczestniczącymi w leczeniu nowotworów: onkologią, chirurgią onkologiczną, radioterapią, hematologią, patomorfologią, gastrologią, pulmonologią, chirurgią, ginekologią, kardiologią.
Co roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie rejestrowanych jest ponad tysiąc nowych pacjentów chorych na raka.

Piotr Nicpoń

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content