Infolinia dla seniorów i inne inicjatywy na rzecz osób starszych

kawiarenka dla seniora fot. ZD

Senator Ryszard Majer to Społeczny Rzecznik Praw Osób Starszych. Jako senator pochodzący z okręgu częstochowskiego, to właśnie tu, na lokalnym gruncie wdraża ciekawe rozwiązania, które pomagają seniorom w ich codziennym życiu. Jedną z inicjatyw jest działająca w każdy poniedziałek infolinia, która cieszy się dużym zainteresowaniem osób starszych.

– Z infolinii można skorzystać w każdy poniedziałek w godzinach od 8 do 16. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 512 652 800 i skorzystać z porad pracownika socjalnego, prawnika czy psychologa. Wszystko po to, aby seniorzy czuli, że mają się do kogo zwrócić, a czasem po prostu z kim porozmawiać o swoich problemach – tłumaczy senator Ryszard Majer.

Seniorzy nie tylko w Częstochowie, ale i całym kraju mogą również dzięki inicjatywie Polska Przyjazna Osobom Starszym, wprowadzonej przez senatora Majera, uczestniczyć w konferencjach tematycznych. Najbliższa taka ogólnopolska konferencja dla osób starszych planowana jest w marcu.

– Chcemy skupić się na problemach związanych z przestrzeganiem praw konsumenta. To właśnie najczęściej emeryci są ofiarami nierzetelnych sprzedawców. Naszym zadaniem jest uświadamiać osoby starsze o ich prawach i przywilejach – dodaje senator Majer.

Senator Ryszard Majer jest doktorem nauk społecznych, politykiem społecznym. Ukończył także studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. O jego działalności na rzecz osób starszych można przeczytać na jego stronie internetowej www.majer.senat.pl