Infomaty znikają z Częstochowy

Fot. Radio Fiat

Z Częstochowy zniknie część infomatów, które umożliwiały pozyskiwanie informacji na temat funkcjonowania rożnych miejsc i instytucji w mieście. Niestety, od dłuższego czasu wiele z tych urządzeń nie funkcjonuje – niektóre nie mają nawet aktualnego systemu.

Infokioski powoli żegnają się z Częstochową. Obecny system jest przestarzały i nie spełnia wymogów współczesnych czasów, w których każdy z nas ma dostęp do internetu. Zatem utrzymywanie tych urządzeń jest dla miasta niepotrzebnym wydatkiem. Ponadto w dobie pandemii koronawirusa, mogłyby być kolejnymi źródłami zakażeń.

– Infomaty były realizowane w ramach Miejskiego Programu Informacji Turystycznej, ale trwałość tego projektu minęła dawno temu, więc nie ma tutaj problemu z likwidacją, gdyż są niefunkcjonalne. Była to fajna rzecz kilkanaście lat temu, w tej chwili straciły swoją funkcjonalność głównie poprzez powszechny dostęp do internetu. Dodatkowo utrzymanie tej infrastruktury jest kosztowane.

Wszystkie infomaty nie znikną z naszego miasta od razu, ich ilość zostanie ograniczona ze względu na pielgrzymki, które odwiedzają nasze miasto. Ich uczestnicy są najczęściej korzystającymi z infomatów gośćmi naszego miasta.

AS