Interwencyjne podsumowanie weekendu


W miniony weekend policjanci z ruchu drogowego w Częstochowie odnotowali 48 kolizji oraz trzy wypadki drogowe (w tym jeden z udziałem pieszego).

Ujawniono także wielu kierowców jadących zbyt szybko. O sobotnich interwencjach opowiada Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji:

– W sobotę częstochowska drogówka prowadziła działania „Prędkość” na drogach Częstochowy i powiatu. Policjanci wykorzystywali dostępny urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi sprawdzali prędkość, stan trzeźwości, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Skontrolowano w sumie 146 pojazdów. Ujawnili 103 przypadki przekroczenia prędkości. Trzem kierującym zatrzymano prawo jazdy. Podczas weekendu ujawniono także 5 nietrzeźwych kierujących.

Z kolei o interwencjach częstochowskiej Straży Miejskiej opowiada Kierownik Referatu Robert Kołodziej:

– W piątek około 22:30 podjęto czynności wobec dwóch nietrzeźwych nieletnich. Młodzi zostali ujęci i przekazani rodzinie. W jednym przypadku nieletni był na tyle agresywny, że przybyli na miejsce rodzice zadecydowali o przewiezieniu syna do specjalnego ośrodka.

Komenda Miejskiej Straży Pożarnej na szczęście nie odnotowała poważniejszych działań.

BNO