IV Forum Akademii Bezpiecznego Dzieciaka

Na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbyło się kolejne, bo już czwarte Forum Akademii Bezpiecznego Dzieciaka pod tytułem „Uwaga! Pożar!”.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z częstochowskich szkół. Jedna z nauczycielek Grażyna Dawid ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie opowiada o uczestnictwie w warsztatach:

Co roku uczestniczymy w takich warsztatach. Dzieci są bardzo zadowolone, korzystają z tych warsztatów. Wiedzą jak mają postępować i jak działać w życiu – podkreśla Grażyna Dawid.

Podczas spotkania można było zobaczyć m.in. pokaz z udziałem ognia, zorganizowany przez Szkołę Pożarniczą w Częstochowie. Mówi młodszy brygadier Dariusz Andryszkiewicz:

To piękna inicjatywa bo profilaktyka od najmłodszych lat dziecięcych jest najbardziej skuteczna. Takie spotkania dają niesamowite możliwości poznawcze tym dzieciom. Pokazującym im eksperymenty, staramy się zachęcić je do tego, żeby szanowały zdrowie swoje i najbliższych – mówi Dariusz Andryszkiewicz.

Podczas forum można było również zobaczyć maskotkę BeHaPpek, która czynnie uczestniczyła w warsztatach oraz cieszyła oko dzieci.

AK