J. Kaczyński: – Częstochowa jest w samym sercu polskości

DSC_5142

W piątkowy wieczór (24.10), w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II odbyła się konferencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem lidera tej partii – Jarosława Kaczyńskiego. – Częstochowa jest w samym sercu polskości i należy z tego wyciągać wnioski. Polska od zawsze była związana z katolicyzmem i każdy powinien to szanować i rozumieć – powiedział przewodniczący PiS-u w pierwszych słowach swego przemówienia w naszym mieście.

Następnie zarekomendował on Artura Warzochę na prezydenta miasta Częstochowy. – To bardzo ambitny i pomysłowy człowiek. Mogę tak powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, ponieważ miałem okazję współpracować z nim w czasie tworzenia rządu. Częstochowa potrzebuje zmian, ponieważ lewacki eksperyment w tym mieście się nie sprawdził. Obecna władza odrzuca idee polskości, uderza w związki miasta z klasztorem jasnogórskim, z kościołem w ogóle. Tymczasem w Częstochowie mamy spadek ludności, duszone są małe sklepy, to wszystko powoduje, że miasto się zwija a nie rozwija. To miasto powinno wykorzystywać swe szczególne religijne atuty, tylko trzeba umieć to robić – powiedział Jarosław Kaczyński w czasie spotkania.

– Marzy mi się to, abyśmy mogli być dumni z Częstochowy. Przybyłem tu 25 lat temu i zakochałem się w tym mieście. Naszym celem jest, aby Częstochowa znów była miastem sukcesów gospodarczych. Liczymy też za kilka lat na skuteczne odzyskanie województwa – mówił do zebranych kandydat na prezydenta Częstochowy, Artur Warzocha.

Mariusz Rajek