„Jeden kwiat maku”- plenerowe warsztaty plastyczne

Fot. Radio Fiat

Młodzi mieszkańcy Częstochowy mogli wykazać się swoim talentem plastycznym na warsztatach „Jeden kwiat maku”. Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, odbyły się w ogrodzie muzeum Haliny Poświatowskiej. Organizacją wydarzenia zajęło się Muzeum Częstochowskie.

Tematyką warsztatów były wiersze Poświatowskiej. Uczestnicy musieli wykonać pracę plastyczną inspirowaną jednym z wierszy sławnej, częstochowskiej poetki. Kreatywność młodych nie zna granic, więc obrazy były pomysłowe i starannie przygotowane.

Z okazji dzisiejszych zajęć, historię oraz sławę naszej częstochowskiej pisarki przybliżył jej brat, Zbigniew Myga:

Halina Poświatowska jest zdecydowanie najbardziej znaną częstochowianką na świecie. Jej wiersze są znane w ponad 200 językach i mamy ok. 50 zagranicznych wydań książkowych, w językach niemal wszystkich państw Europy. Azja również czyta Halinę Poświatowską. Można tu wymienić: dwa wydania w języku perskim, Pakistan (język urdu) , Indie (język pendżabski i kannada). Zaliczyć można tu też Wietnam, Chiny i Japonię.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach akcji „Lato w Muzeum”. Akcja odbywała się także w zeszłym roku. Tym razem, z powodu pandemii koronawirusa, podobne zajęcia zostały wstrzymane lub odwołane. Muzeum Częstochowskie zapewnia jednak, że jeszcze w tym miesiącu czeka na nas więcej ciekawych atrakcji.

WB