Jest nowy szkoleniowiec AZS-u

Do rozpoczęcia rozgrywek na parkietach I ligi siatkówki mężczyzn pozostało jeszcze trochę czasu. Kluby powoli przygotowują się do rozpoczęcia okresu przygotowawczego przed nowym sezonem. Niektóre z nich kompletują jeszcze składy. Tak jest w przypadku AZS-u Częstochowa. Niedawno kontrakt z klubem podpisał Dawid Murek, który ma być zarówno drugim trenerem, jak i pojawić się na parkiecie na pozycji libero. Ostatnio poznaliśmy również nazwisko nowego pierwszego szkoleniowca drużyny, który obejmie funkcję po Krzysztofie Stelmachu. Został nim Turek, Sinan Cem Tanik. O nowym trenerze i zadaniach, jakie stawia przed nim zarząd klubu, mówi prezes AZS-u, Kamil Filipski:
– Udało nam się dopiąć wszelkie formalności związane z zatrudnieniem Sinana Tanika i możemy ogłosić, że to on będzie szkoleniowcem AZS-u Częstochowa na najbliższy sezon. Jesteśmy w trakcie budowania drużyny i tak naprawdę w zależności od tego, jaki kształt ona przybierze, takie cele będziemy jej stawiać. Jesteśmy przeciwni, żeby nakładać jakąś sztuczną presję wyników. Chcielibyśmy się koncentrować na tym żeby była to drużyna, którą będą charakteryzowały zwycięstwa.
Sinan Cem Tanik to były siatkarz grający na polskich parkietach w barwach AZS-u Olsztyn w latach 2006-2008 oraz topowych klubach ligi tureckiej. Ponad 200-krotny reprezentant Turcji, oraz jej wieloletni kapitan. Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2014 roku, został Dyrektorem Sportowym w Galatasaray Stambuł, a następnie był członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Turcji. Do PlusLigi zawitał ponownie już jako trener w 2017 roku, obejmując Effector Kielce w połowie sezonu. Swój warsztat trenerski miał okazję doskonalić również podczas szkoleń organizowanych w USA przez Amerykańską Federację Siatkówki.

ZD

foto źródło: www.azsczestochowa.pl