Jurajska przyroda okiem uczniów

Już po raz trzeci Muzeum Częstochowskie organizuje konkurs związany z naszym regionem – „Jurajska przyroda w obiektywie”.

Ma on nie tylko pokazać walory Jury Krakowsko-Częstochowskiej, ale również zachęcić uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do poszerzenia swojej przyrodniczej wiedzy. O szczegółach opowiada Ewa Kaczmarzyk z Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego:

Przede wszystkim celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi do interpretowania świata przyrody poprzez sztukę, jaką jest fotografia. Celem również jest zaangażowania uczniów w ochronę naszej jury oraz kształtowanie świadomości dotyczącej tego, jakie potrzeby ma nasz region.

Prace uczniów będzie oceniać pięcioosobowe jury w składzie z Krzysztofem Pierzgalskim, Jacentym Dędkiem, Iloną Nawrot oraz przedstawicielami Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego:

Jury zwraca uwagę na oryginalność takich prac, inwencję twórczą, wartość merytoryczną, zaangażowanie autora w ochronę przyrody naszego regionu. Zwracamy uwagę na to, żeby to były zdjęcia charakteryzujące przyrodę naszego regionu.

Uczniowie mogą przesyłać prace do 31 grudnia, a te najlepsze wybrane przez jury, będzie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w kwietniu 2020 roku w Muzeum Częstochowskim.

AK