Jurajska przyroda w obiektywie – wernisaż wystawy

 

W piątek 6 kwietnia w Pawilonie Wystawienniczym Muzeum Częstochowskiego w Parku Staszica zorganizowany został wernisaż wystawy pokonkursowej „Jurajska przyroda w obiektywie”. Wystawa jest efektem drugiej edycji konkursu, którego organizatorem był Dział Przyrody muzeum. Skierowany był do dzieci i młodzieży szkół częstochowskich i z regionu. O konkursie opowiedziała kierownik działu, Ewa Kaczmarzyk:
– Pierwsza edycja konkursu, zorganizowana w 2016 roku, cieszyła się już dużym powodzeniem. Natomiast druga edycja, wyniki której prezentujemy, cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 200 uczestników z ponad 35 placówek edukacyjnych. Prace były oceniane w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Cieszy nas, że wielu autorów oprócz walorów artystycznych fotografii zwracało uwagę na wartości przyrodnicze regionu.
Wernisaż połączony był z wręczeniem nagród laureatom konkursu. Prezentowane prace przedstawiają różne aspekty przyrody. Jednak, jak podkreślają organizatorzy, cieszy wysoki poziom artystyczny fotografii. Zapewniają też, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu. Wystawa będzie udostępniona zwiedzającym do końca maja.

ZD

Starszy Post