Jutro XXII kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków

Podczas tegorocznej uroczystości Wszystkich Świętych już po raz 22 prowadzona będzie kwesta na rzecz renowacji zabytkowych pomników znajdujących się na częstochowskich nekropoliach. Kwestujący będą stali na dwóch cmentarzach w Częstochowie: Kule oraz św. Rocha. Organizatorem kwesty jest Liga Miejska.

Jak do tej pory odnowiono 17 nagrobków – 9 na Kulach, 7 na św. Rocha i 1 na Rakowie. Najnowszy odnowiony nagrobek to grobowiec rodziny Rudzkich znajdujący się na cmentarzu Kule (znajduje się po prawej stronie alei idąc od bramy głównej w kierunku kaplicy cmentarnej). W tym roku pieniądze będą zbierane na dwa nagrobki znajdujące się na cmentarzu św. Rocha – grób rodziny Wenitowskich oraz ks. Marcina Religi. W ciągu 21 dotychczasowych kwest na cmentarzach zebrano kwotę 288 750 zł. Tegoroczna kwesta zostanie przeprowadzona w godzinach 9.00-16.00.

W kweście na częstochowskich cmentarzach nie po raz pierwszy weźmie udział m.in. Aleksandra Mieczyńska, Zastępca Dyrektora Radia FIAT.

Każdy może włączyć się w kwestę na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na częstochowskich cmentarzach. Więcej informacji na stronie internetowej www.ligakrajowa.org.pl

PK