Już niedługo Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Fot. ekai.pl

Debaty eksperckie o gospodarce i Unii Europejskiej oraz bezpłatne warsztaty dotyczące zagadnień biznesu i polityki to część programu tegorocznej edycji Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej. Z powodu epidemii wydarzenie odbędzie się w wersji online w dniach 18-19 września.

Głównym celem Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej jest szerzenie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym, gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej. To przestrzeń do rozmowy na najważniejsze tematy, mówi Kamil Sulej, członek zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i koordynator festiwalu.

– Chcemy propagować nauczanie Kościoła, Katolicką Naukę Społeczną w bardzo praktyczny i przystępny dla odbiorców sposób. Festiwal ma być też miejscem integracji i wymiany dobrych myśli i doświadczeń. Wszystkie informacje o festiwalu, znajdują się na stronie. Tam, można dokonać rejestracji, po czym otrzyma się specjalnie wygenerowany link, który umożliwi uczestnictwo w wydarzeniu.

Wydarzenie trwać będzie dwa dni, podczas których odbędą się spotkania i warsztaty ze specjalistami różnych dziedzin.

– Chcemy zaprosić uczestników do dwóch debat eksperckich oraz dwóch bloków warsztatowych. Pierwsza debata o tytule „Zjednoczona, ale nie solidarna – czy to koniec Unii Europejskiej?” odbędzie się 18 września o godz. 13. Du udziału zaprosiliśmy m.in. prof. Mirosława Piotrowskiego oraz prof. Tomasza Grosse. Tego samego dnia o godz. 16. rozpocznie się druga debata ekspercka o tytule „Wyż czy niż? – gospodarcze prognozy dla Polski”. Wśród ekspertów znajdą się m.in. Cezary Kazimierczak czy dr Artur Bartoszewicz. Natomiast 19 września zapraszamy na warsztaty. Pierwsze z nich o tytule „Tylko dla dorosłych? Pierwsze kroki w biznesie” poprowadzi Robert Tarantowicz – prezes Honya Europe. Drugi blok warsztatowy pt. „Tylko dla dorosłych? Pierwsze kroki w polityce” rozpocznie się o godz. 11.30 i prowadzony będzie przez posła Krzysztofa Bosaka.

Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej organizują: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Fundacja Civitas Christiana i Obserwatorium Społeczne. Nad merytoryczną stroną Festiwalu czuwa Rada Programowa pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Kupnego. Wydarzenie objął patronatem honorowym Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Radio Fiat objęło wydarzenie patronatem medialnym.

ABK