Już niedługo wystartuje V Bieg Miłosierdzia

8 kwietnia, Druga Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W wielu świątyniach odprawiane będą specjalne nabożeństwa i modlitwy. W szczególny sposób ten dzień czczony będzie w częstochowskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Posługujący tam księża Pallotyni corocznie organizują wydarzenia mające zwrócić nam uwagę na wielki Dar Bożego Miłosierdzia. O przygotowaniach do uroczystości, a szczególnie o jednym z wydarzeń , jakim będzie piąty już Bieg Miłosierdzia, mówi proboszcz parafii, ks. Andrzej Partika:
– Od kilku lat świętowanie Niedzieli Miłosierdzia w naszym sanktuarium to oczywiście uroczysta Eucharystia, nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia, to sympozjum, które organizujemy w tym czasie, ale także konkretna akcja charytatywna w formie Biegu Miłosierdzia. Za każdego uczestnika biegu sponsorzy przekazują konkretne pieniądze na nasz cel charytatywny. W tym roku chcemy zakupić okna do stołówki dla bezdomnych. Stołówkę czasami zamieniamy w przytulisko kiedy są te największe mrozy. Wtedy gościmy tam nawet kilkadziesiąt osób. Chcemy to miejsce wyremontować.
Bieg Miłosierdzia nie może się obyć bez udziału ks. Partiki, który corocznie pokonuje wyznaczony dystans w sutannie, czym wzbudza aplauz innych uczestników. Trasę biegu niekoniecznie trzeba pokonywać biegnąc – można ją przemaszerować, przespacerować – istotne jest uczestnictwo i wsparcie ważnego dzieła charytatywnego.
Zapisy do V Biegu Miłosierdzia odbywają się przez stronę internetową parafii.

ZD