Kard. Dziwisz w Praszce: Nie poddawajmy się rozpaczy

W niedzielę 12 sierpnia w Sanktuarium Pasyjno–Maryjnym Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w Praszcze odbyła się uroczystość Odpustu Kalwaryjskiego, Zaśnięcia Matki Bożej. Całej uroczystości przewodniczył Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, najbliższy świadek świętości Jana Pawła II.  Dla Kardynała Dziwisza była to pierwsza wizyta pastoralna w Praszce i tej części regionu. Uroczystość rozpoczęła się procesją z kościoła Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia na szczyt Kalwarii, gdzie była sprawowana Eucharystia. Okolicznościowe słowo Boże wygłosił Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Duchowny do licznie zgromadzonych uczestników zwrócił się z bardzo ważnym przesłaniem. – Trapią nas na co dzień różne problemy życia rodzinnego, społecznego i osobistego. Nie poddawajmy  się rozpaczy, bo zawsze jest z nami żywy Bóg, Pan Wszechświata. Niech nasze rodziny będą wspólnotami życia i miłości, radości i pojednania. Kalwaryjsko Matko Zawierzenia Bądź z nami – mówił w homilii kard. Dziwisz.

Na zakończenie tej unikalnej kalwaryjskiej liturgii, nieopodal symbolicznego Muru Świątyni Jerozolimskiej, nastąpiło poświęcenie kaplicy Matki Bożej Królowej Palestyny, gdzie w jej górnej części znajduje się ołtarz Nawiedzenia Świętej Elżbiety i bł. Bartolo Longo.

Od Niedzieli Palmowej tj. 25 marca br. do 25 marca 2019 roku Kalwaria w Praszce otrzymała od Ojca św. Franciszka przywilej odpustu zupełnego na prawach papieskich.

PNP